Mesajı Okuyun
Old 05-01-2007, 13:23   #34
Ayşegül Kanat

Alıntı:
Yazan nurten çakmak
evet bukadar iğrenç bir olay ben bir türk vatandaşı olarak kınıyorum ama birde okadının kısa etekle otobüs durağının tepesine tırmanmasına anlam veremedim bazı insanlar kötülüğe kendileri sebep vermiyorlarmı çok iğrenç bir görüntü o olayı kameraya çekenler ayıp değilmi okadar insan kalabalığı içinde hiç düzgün bir insan yokmuydu araya girip olaya fırsat veremeyecek kadar gerçekten çok yazıkkkkk

Sayın Çakmak "gizli ve sinsi" olan saptadığınız konu işte. 90'ların sloganı "giysim davetiye değildir" sözünü hatırlatmak isterim. Hiçbir şekil, durum, olay kadının tacizi hak etmesine mazeret olamaz. Cezbedici ışıklandırmayla sergilenen kuyumcudan "hoşuma gitti, bir tane alsam şuradan" diye kimse elini uzatamaz değil mi? Bu benzetmeyi sevmesem de böyle bir yargılama bana bu örneği hatırlatır.

Kadının giysisi ve davranışı toplum kuralları çerçevesinde değerlendirilmelidir. Aksi, bizi karakola başvuran kadına sorulan ilk sorulara götürür. "Tacize uğradığında üstünde ne vardı ya da bu saatte dışarıda işin ne?" gibi. Saygılar