Mesajı Okuyun
Old 25-06-2008, 13:20   #1
duyurucu1

Rahatsiz Bu gün ağır ceza mahkemesinde kafesteydim.

Bu gün ağır ceza mahkemesinde kafesteydim.Sıfatım sanık.

Sol tarafımda şikayetçi ısrarla bastırıyor “sanık cezalandırılsın!”Sağ tarafımda müdafi bölümünde meslekten kimse yok.Barodan kimseleri göremedim.

Yapayalnız kafesin içindeyim.

Sanık sıfatıyla olayı anlattım.Müşteki de anlattı.Tanıklar dinlendi.

Mahkeme başkanı savcıya söz verdi.”Katılma talebine ne dersiniz”diye

Savcı düşünmeksizin basma kalıp “kabulüne”diye mütalada bulundu”

Hakim düşünmeksizin “kabulüne”dedi.

Karşımda hakimler ve savcı.Kaderim onların iki dudağının arasında.Yüksekçe yerlere oturmuş sırmalı cübbelerinin içinde bana küçücük bir sinekmişim gibi bakıyorlar..Minnacık ve aciz biriymişim gibi bakıyorlar.

Ben kafesteyim.

Ben suç mu işledim?Hayır !Kesinlikle hayır!

Ben kafesteyim Müşteki bana bakıp bakıp tatmin oluyor.”Oh seni kafese soktum ya”dercesine bakıp duruyor.

Ben suç mu işledim? Hayır !Kesinlikle hayır!

ÖĞLEYSE KAFESTE NE İŞİM VAR?

Bir doktor düşünün.Kendisi cerrah.Önüne geleni kesip biçiyor.İnsanlara şifa dağıtıyor.Ama hastane ortamı steril değil.Doktor kesip biçtiği hastalardan yada ortamdan mikrop kapmış olabilir. .Ve bu mikrop nedeniyle ameliyat masasına her an yatabilir.Hayati bir hastalığa her an kapılabilir.Doktorların hepsi meslek riski altındadır.

İşte bende doktor gibiyim.Ben avukatım Meslek riskine uğradım.Bu risk nedeniyle kafesteyim.

Avukat arkadaşlarım da bana “Canım muhakkak bir suç işlemiştir.Yoksa kafeste ne işi var”?Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!”demesinler.Benim hakkımda hüküm vermesinler.

Çünkü;Avukat arkadaşlarımın da her an meslek riski mikrobuna kapılmaları her an mümkündür.Ve bu riske kapılma oranı çok yüksektir. Her an bir olay nedeniyle ,iyi niyetlerinden yada iyi niyetli iş yaptıklarından her an meslek riski ile karşı karşıya gelebilirler.

Avukatların hepsi meslek riski altındadır.Yeter ki haklarında iki satır şikayet dilekçesi verilsin.

Sahi geçmişte yada şu an avukat sıfatının yanında sanık sıfatı taşıyan kimler var?

Sanık- avukat
Duyurucu1