Mesajı Okuyun
Old 06-12-2006, 16:56   #30
Veysel

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bence hiç bir katılımcının dikkat çekmediği alıntısını yaptığım yukarıdaki ifade, diğer olaylardan daha mı az vahimdir?

Kadın çalıştığı kurumdan neden uzaklaştırıldı.

1- Diğer kadınlara kötü örnek olur diye mi?

2- Çalışan erkeklerin iştahını kabartır diye mi?

Ayrıca kurumların çalışanlarını böyle sürgün etme hak ve yetkisi bulunmakta mıdır?

Saygılarımla

Sayın Ergin ; "Sürgün" diye bir şeyin sözkonusu olamayacağını düşünüyorum. Tarafınızca da bilindiği gibi, Devlet memurlarının atanması ve yer değiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar yönetmeliklerle belirlenmiştir. Anladığım kadarı ile, ilgili bu olaydan dolayı herhangi bir soruşturma geçirmemiştir. Bu durumda bir tayin/yer değiştirmenin dahi sözkonusu olamayacağını düşünüyorum. (- ki bildiğim kadarı ile bir defada 6 aydan fazla geçici görevlendirme dahi yapılamaz.) Muhtemelen tayin/yer değiştirme talebi ilgili kişiden gelmiş (gelmesi sağlanmış) , ve idare de "olur" vermiştir. Üstü kapalı gerekçe de, " devlet memurlarının memuriyetle bağdaşmayan tutum ve davranışları ..." Muhabirin deyimi ile bu tayinin, kağıt üzerinde de olsa bir mutabakat neticesi olduğu kanısındayım.

İdarenin kadınları düşünerek bu tayini yaptığını pek sanmıyorum. Ancak idare açısından 2. şık etken olmuş olabilir. Keza atama olmasaydı da erkekler için bir şey değişmezdi. İştah mı kaldı ?