Mesajı Okuyun
Old 25-08-2006, 15:33   #12
umutlaw

Varsayılan Uc hakkimiz var ama...

Sayin Sehper, Sayin Judas, Degerli meslekdaslarim engin bilgilerinizi benimle paylastiginiz icin size minettarim.

Sayin Sehper, efendim vermis oldugunuz bilgiler cok yararli nitekim konuyu tartismaya actigimda muvekkilimiz kesinlikle eski esiyle sulh yoluyla islem yapmaktan veya hatta eski esiyle ortak bir mallari olmasindan kesinlikle mutluluk duymamaktadir ancak sizin onerinizi elimizdeki bu konuyla ilgili ikinci dosyamizda kullanacgiz zira diger muvekkil bu hususu kabul etti. Diger engin bilgilerinizi benimle paylasirsaniz size minettar olacagim.

Sayin Judas, efendim ilginize cok tesekkur ederim. Muvekkilemiz hanimefendi evin borclarini oderken beyefendiyle birlikte degilmis. Yani bu imza islemi gerceklestkiten sonra yaklasik bir hafta sonrasi evden kacmistir. Gayri menkulun degeri yaklasik 200.000 YTL dir ve bunun 20.000 YTL si odenmistir. acaba suzun buyurdugunuzdan yola cikarak esin odemis oldugu 20.000 YTL uzerinde bir haciz uygulanabilirmi ? Yapilabiliyorsa ne sekilde?

Sayin Sehper, Sayin Judas, efendim, Gayrimenkul uzerinde kayitli olunan ve borclari odeyen es iflas etti tabi biz bu iflasin hileli oldugunu biliyoruz ama evin taksitlerini ben iflas ettim sozunu ispatlamak icin 3 aylik gecikmelerle odemektedir tabi bankada bunun farkinda banka sadece ihtar gonderiyor ve parasi odendiginde yine sessiz kaliyor. Burada degerli meslekdaslarim ve benim uc konu uzerinde durmus durumdayiz ki sizinle paylasmak istiyorum: 1. Muvekkilemiz hanimefendi bu kredi islemi yapilirken Ogrenci sifatini tasimaktaydi ve halende ogrencidir yani hic bir geliri yoktu.-2. Gayri menkul sahibi olan es soyadi harflerinde degisiklik yapmis ve yeni bir kimlik cikartmistir ( bu degisiklik sadece harflerle oynayarak gerceklesmistir ve her hangi yasal bir mahkeme karari yoktur).-3. Eger iflas etmis es odeme yapmaz ise ve tamamen bu odemelerden vazgecerse malumunuz kredi sozlesmesi iptal edilir ve mueccel borc hakkinda takip baslatilir tabi hanimefendinin odeyecegi parasi veya esyasi yoktur burda sadece ev degerli olacaktir bizim suanda diger iki hakkimizdan ziyade uzerinde durdugumuz konu bu cunk bakna son odeme olarak 18.09.2006 tarihine kadar zaman vermistir. Diyelimki borc odenmedi ev borca mukabil satiliga cakartildi ve satildi banka faizlerini ve alamadigi 4 taksit borcu icin odeme yapilmadigi iptal olunan bir sozlesmeye dayanarak rucu hakkini kullanip benimde o paralarimi vermeniz gerekir diyebilirmi ?

Degerli zamaninizi bahs edip yazilarimi okudugnuz icin tesekkur ederim.

Saygilarimla