Mesajı Okuyun
Old 03-06-2010, 18:43   #1
kocatepe

Soru Annem babam şahidim olacak, eşim aile sorumluluklarını üstlenmiyor

ben 2001 yılında evlendim ve ekonomik şiddet görmekteyim bunla beraber şiddetli geçimsizliğimizde var..kocam çalışıyorum diyerek evden çıkıyo ama ortada para yok.eşimin evlendiğimiz günden buyana sorumluluklarını üstlenmedi.ailemin evinde ikamet ediyorum.bir eş olarak almadığı sorumluluklarını ailem karşılıyor..3 çocuğum var.oğlum 8 yaşına, kızlarım 6 ve 1 yaşlarında..kendi ailem tüm giderlerimi karşılıyor..faturalarımı ve diğer olması gereken giderleri bu zamana kadar ailem karşıladı ve hala öyle devam ediyor..ailem çocuklarım için bu güne kadar destek çıktılar..kocam 2 kez evi terk etti ve tekrar ggeri döndü.aynı hataları yapmamak üzere bana ısrarla boşanma davası açmamam gerektiğini sölemişti.kumar oynuyor,1 ay çalışıp 2 ay yatıyor,bana ve çocuklarına karşı olan sorumluluklarını üstlenmiyor ihtiyaçlarımızı ve giderlerimizi karşılamıyor..şahitlerim annem ve babam olacak dava açmayı düşünüyorum..hakim anne ve babamın şahitliğini ve iddialarımın ispatı için geçerli görürmü? eşimi kumar oynadığı kahvehaneden eve getirmek çocuklarımla beraber gittik.hakim çocuklarımı bu iddama karşılık delil görür mü?maddi durumum olmadığından dolayı avukata ihtiyacım var gerekli evrakları hazırlıcam,davayı açmadan önce mi avukat işlemlerini halletmeliyim yoksa ilk önce davamı açmalıyım?
lütfen bana yardımcı olur musunuz?....