Mesajı Okuyun
Old 23-03-2009, 16:02   #6
mahmut altın

bir müvekkilimin kiracısı müvekkilime noterden düzenleme şeklinde bir tahliye taahhüdü verdi ve biz de bu taahhüde dayanarak örnek 56 emri ile süresinde tahliye emri gönderdik. borçlu 7 günlük itiraz süresinde sahte bir adi sözleşmeyle takibe itiraz etti. bizde 15 günlük tahliye süresini beklemeden icra hukuk mahkemesinden itirazın kaldırılması için dava açtık,ne var ki hakim "15 günlük süre beklenilmeden dava açılmıştır" gerekçesiyle skandal bir kararla davamızı reddetti, bununla ilgili yargıtay kararları olmasına rağmen hakimi ikna edemedim ve davam reddolundu. yine süresinde süre tutum dilekçesini verdim. sorum şudur: bildiğiniz üzere yargıtaydan dosya en az 5-6 ayda gelmektedir. müvekkilimde fazlasıyla mağdur durumda kalmıştır.temyiz süreci devam ederken ben aynı davayı icra hukuk mahkemesinde yeniden açsam derdestlik itirazı ile karşılaşırmıyım veya dosyayı kesinleştirip yeniden dava açsam hak kaybına uğrarmıyım? en kısa sürede bu davayı sonuçlandırmam için ne yapabilirim.icra hukuk mahkemesinde aynı davayı açsam sonucu ne ollur bilemiyorum. yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.