Mesajı Okuyun
Old 22-02-2007, 13:57   #21
Hekimbaşı

Varsayılan Kanıtı olsa iyi olurdu

Sn.Yılmaz,

Sizi haklı bulmamamla birlikte, çok iyi anladım, sesinizi de gayet net duydum. Sizi en güzel sonuca ulaştıracak yolu seçmiş olduğunuza olan sarsılmaz inancınızı ve bu yolda kararlılıkla ilerleme çabanızı takdirle karşılıyorum.

Sn.Kanat,

Sn.Yılmaz' a yönelik yazımdan algıladıklarınızı belirtmişsiniz, teşekkürler, ikinci bir görüş edinmiş oldum. Ama görüşünüzü doğru bulduğumu söyleyemem.

Ben zaten bir babayım. Öğretmen değilim, ama bol bol insan eğittim, eğitmeye de devam ediyorum.

Sizi edindiğiniz izlenime itenin ne olduğunu anlamaya çalıştığımda, sonunda kendimi şu soruyla karşı karşıya buldum: bir anne olsaydım, ya da adım Cem değil de Ayşe olsaydı, yazdıklarım yine aynı biçimde mi algılanırdı?

Yeniden okudum, kesinlikle bir erkek tarafından yazıldığına dair tek bir ipucu bulamadım; kullanılan isimler dışında. İsterseniz Hasan yerine Ayşe, Ayşe yerine Hasan koyalım, Ragıp yerine de Fatma; ve yeniden okuyalım. Siz de bana, yazının, 'kadınlara sakinleştirilmesi gereken yaramaz kız çocuğu muamelesi yapan erkek' tarafından yazıldığına ilişkin kanıtınızı gösterin.

Çok şey istemiyorum herhalde.

Saygılarımla,