Mesajı Okuyun
Old 05-07-2018, 15:20   #36
Umut Aykın

Varsayılan 2018 - 2019 yılı özel hukuk yüksek lisans sınavı

2018- 2019 yılı Marmara Üniversitesi Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Sınavı Hakkında

2 temmuz 2018 günü test usulü sınav yapıldı. Yaklaşık 400 kişi girdi. Aynı gün içerisinde test sınavını geçenler 3 temmuz 2018 gününde yapılacak olan sözlü mülakata girmeye hak kazandı. 82 kişi sözlü mülakata girmeye hak kazandı. Hak kazanabilmek için 70 ve üzeri puan almanız gerekiyor. Puanı alamadığım için sözlü mülakata giremedim. Ama test sınavı hakkında yazıyorum. Zira bu sınav hakkında araştırma yaparken gerekli güncel bilgiye ulaşamamıştım. Umarım bu ileti sonraki yıllarda sınava girecek arkadaşların bilgilenmesine yardımcı olur.

Test sınavında soru dağılımı şöyle:
Usul Hukuku 1 - 11. sorular
İcra Hukuku 12 - 16. sorular
İş Hukuku 17 - 33. sorular
Medeni Hukuk(dört yıl) 34 - 50. sorular

Sınav süresi 90 dakika

Özellikle usul hukuku kısmı çok zorladı beni. Oraya ayrıca çalışılması gerektiği kanaatindeyim. Sınavda ezber bilgi soruluyor. Tekrar yapmadan girmeyin sakın. Hatta bulabilirseniz ilgili konulardan test soruları çözün. Kazanamazsanız da üzülmeyin çünkü elemeye yönelik bir sınav hazırlanmış. İstanbul Hukuklu dört arkadaş girdik sadece birimiz mülakata girmeye hak kazandı.

Sınavda yanınızda saat bulundurmayı ihmal etmeyin. Ösym’nin küçük saatleri var sınıfta arka sıralardan görünmüyor.

Sınava girecek arkadaşlara başarılar.