Mesajı Okuyun
Old 22-11-2009, 23:04   #340
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Sn Raşit bizim fakültede prof sayısı beş bir kere lütfen çamur atmayınız. Bu konuda genelde sadece sizin mesaj yazdığınızı görüyordum,hissetmiş gibi bugün sıkıntıdan açtım baktım. Şaka bir yana bir zamanlar bunu okulu eleştirmek için söylemiştim ama bence kendi fakültenizi övmek isterken bir başka fakültenin eksik yönüyle karşılaştırmanız gereksiz.Tercih listenizde o okul da vardı sonuçta,ben eminim kendi okulumu överken(Ki o konuda kompleksim yok okulumu rahatça eleştiririm çekinmeden.)Ankara hukukun ya da İstanbul hukukun eksiklerini söyleyerek başlamam.Aksine oralar okumaktan gurur duyacağım yerlerdir.Karşılaştırma yapmayı da sevmem ama eminim İzmir'in şehir olarak güzelliği eminim Konya ile yarışamaz.Zaten genelde fakültelerin puanlarını belirleyen en önemli unsur fakültelerin kalitesinden çok bulunduğu şehirlerin güzelliğidir.O yüzden DEÜ'nün puanı da sizin okuldan birazcık daha yüksek sanırım.) Saygılar.

Çok değerli Elsu;

Sizden ziyade orada okuyan arkadaşlarımın rahatsızlığı olduğu için dile getirdim. Selçuk Hukuk fakütlesinin ne şartlar altında bugünlere geldiğini tahmin bile edemezsiniz. Fakültemizin hangi şartlar altında kurulduğunu bizzat Sayın Fahrettin Aral hocanın kendisinden duyunca çok şaşırmıştım. Diğer fakültelerle kıyaslamakla sadece fakültemizin nerelerden nerelere gelmiş olduğunu göstermek için yaptım. Yazımda da belirttiğim gibi, Konya bir çok gereksinimize cevap veremiyor, ama fakültenizin kendi alanındaki başarısı bu eksikliği ikame ediyor. Aynısını siz de tersinden söyleyebilirsiniz. Bizler bilinçli olarak Selçuk Hukuku seçmedik, maalesef keza bu yüzden yanlış tercih yapmanın hediyesi olarak gelen fakültemizle de egolarımızı tatmin etmeye çalışmıyoruz, şayet bu konuda bu şekilde bir izlenim oluşturduysam başta benim özür dilerek irade beyanımı düzeltmem gerekir.