Mesajı Okuyun
Old 04-03-2013, 19:22   #19
janveljan

Dikkat peki üç yanlış bir doğru eder mi ?

Alıntı:
Sanırım herkes ilkelerin çiğnendiği konusunda hemfikir. Bu rezalete imza atanlar Yönetimin meşruiyetini ve avukatların oylarını hiçe saymanın yanısıra Baro'nun saygınlığını zedelemişlerdir.

Ben Yönetim Kurulu'nun yerinde olsam başta "avukatlığın meslek onurunu zedelemek" olmak üzere pek çok isnat ile bu kişilerin "Barodan ihracını" gerçekleştirirdim.

Bu yapılsa kim ne diyebilir? Üstelik bu karar Genel Kurul'a sunulsa Genel Kurul onaylamaz mı?

Yapılmalı!

Sizce bu doğru bir yaklaşım mı ?

Böylesine fevri ölçüsüz bir tepkide bulunarak “pek çok isnat” ile bu “kişileri” “ barodan ihraç” etmek sizin içinize sinecek doğru bir hareket tarzı mıdır.

Forum konusu olan ihtarnameyi de verilen cevabı da okudum. Bir önceki seçimlerde bir grubun adayı olan sayın Av. Rıza SAKA’nın Baro yönetim kuruluna gönderdiği ihtarname düşünceme göre son derece yersiz. Üstelik bu ihtarnamenin bir kısım kurumların bilgisine sunulması da ayrıca yakışıksız.

Bu ihtara karşı bir meslektaşımız ben baro yönetiminin yerinde olsaydım cevap bile vermezdim demiş.

Ancak Baro'nun internet sayfasında hiç vakit kaybetmeden şevkle ve zevkle yazılmış tam 6 sayfalık bir cevabi yazı var.

Bu da son derece normal.

Bir önceki seçimlerde sizin en büyük rakibiniz olan bir grubun başkan adayından böylesine bir gollük pas alırsanız, pası önce göğsünüzde yumuşatır sonra rakibinizin kalesine hem de 90’a golü çakarsınız.

Baro yönetim kuruluda bunu yapmış.

Böylece olağanüstü genel kurul kararı alınan bu dönemde rakibinizin siyaseten yanlış bir hamlesi sonrası rakibinize oy ve prestij kaybettirirken sizde moral kazanmış olursunuz.

Ancak bu ihtarnameyi gerekçe göstererek ,bulunacak “pek çok isnat ile” bu kişileri (bu kişilerden kasıt kim, Av. Rıza Saka’ya seçimlerde oy verenler % 20 lik kesim mi, ofis komşuları mı,?) barodan ihraç etmek ne demek Allahaşkına ?

Daha da fenası bunu Genel Kurulun onayına sunmaktaki bu cevvaliyet, onaylanacağı konusunda ki kendinden emin olma hali nedir böyle?

Ee hani hepimiz çoğunluğun tahakkümünden, muhalefetin sesinin susturulmasından falan şikâyet ediyorduk.

Bugün sizin çoğunluğu oluşturduğunuz genel kurul da yarın birileri çoğunluk olursa, sizin için bunların gözünün üstünde kaşları var bu bizim meslek onurumuzu zedeliyor atalım bunları Barodan derlerse ne yapacağız.

Saygılarımla.