Konu: Kayıp Tapu
Mesajı Okuyun
Old 28-02-2007, 21:13   #3
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan Oğuzhan Dayar
Öncelikle Merhaba.
Benim babaannemin rahmetli babasının bir arsası var.Ancak bu arsanın tapusu kayıp. Babaannemim iki kardeşi vardı.Biri vefat etti.Vefat eden kardeşininse iki adet oğlu bulunmakta.Yani –2.sınıfta olduğumda miras hukuku görmedim- tahminimce o arsanın yasal mirasçıları; babaannem, kız kardeşi ve vefat etmiş kız kardeşinin 2 çocuğu.
Sonuç olarak biz bu arsayı satmak istiyoruz ancak tapu olmadığında satamıyoruz ve amacımız da tapuyu çıkartmak.Bunun için ne yapmalıyım?Tüm bu mirasçıları bir araya getirip notere falan mı gitmeliyim?Yani açık söyleyeyim hiçbir fikrim yok!Bu konuda bana yardım ederseniz çok sevinirim ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim..

Sn. Oğuzhan DAYAR,
Tapu senedinin kaybolması, tapu kaydında bir değişikliğe yol açmaz. Taşınmazın hangi tapu sicil müdürlüğünde kayıtlı olduğunu biliyorsanız, bilgisayar kayıtlarında sicil kaydı çıkacaktır. Sicilde malikin kim olduğuna baktıktan sonra mahkemeden mirasçılık belgesi alarak taşınmazın mülkiyetini hisseli mülkiyete dönüştürebilirsiniz.
Saygılarımla