Mesajı Okuyun
Old 18-09-2010, 18:17   #1
merhy_89

Varsayılan kesinleşmiş icra takibinde tüketici hakem heyetine başvuru

Öncelikle bu soruyu okumaya ve de cavap yazmaya vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim

ben henüz çiçeği burnunda bir stajyer avukatım o yüzden soracağım soru size basit gelebilir ama benim için çok önemli.

müvekkilim bir bankadan tüketici kredisi almak için başvurmuş bu sırada banka tarafından kendisine kredi ile alakası olmayan başka bir sözleşme daha imzalattırılmış.kendisi nasıl bir sözleşmeyi imzaladığını bilmediğini söylüyor. daha sonra hakkında ilamsız icra takibi başlamış.ödeme emri gelince eşi telaşe kapılıp hukuk bürosu adına para yatırmış.yani icra veznesine de yatırmamış. buna rağmen hukuk bürosu ısrarla ihtar göndermeye devam etmiş.müvekkilim menfi tespit davası açmış ama asıl borç tüketici mahkemelerinde dava açma sınırından aşağıda olduğu için dava reddedilmiş. şimdi bu durumda kabul yok itiraz da yok icra takibi kesinleşmiş.ortada bir itfa var ama kanuna göre asıl alacak+faiz vs. hepsi ödenirse cebri icra tehdidi altında itfa etmiş sayılıcaz ve geri alıcaz ama hepsi de ödenmemiş bi kısmı ödenmiş.kafam çok karıştı.şimdi ben tüketici hakem heyetine başvursam oradan gelicek karara göre icra takibini düşürsem olur mu ?