Mesajı Okuyun
Old 09-10-2018, 20:32   #2
Gemici

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba
Yaklaşık 8 ay önce Almanya da evlendik.vizem bittiği için Türkiye ye dönmek zorunda kaldım. Burada dil sınavına girip aile birleşimi vizesi için başvuru yaptım.vizeyi beklerken eşim ayrılmak istediğini, mutsuz olduğunu söyledi.hiç bir iletişimimiz yok, çünkü telefonlarını değiştirdi. Vizem reddedildi, eşim yabancılar polisine gidip evliliği devam ettirmek istemiyorum, vize istemiyorum demiş. Konsolosluktan gelen Red yazısı bu şekilde. Bu arada beni aldattığını, hayatında başka bir kadın olduğunu öğrendim.kafının Sosyal medya hesaplarında ikisinin birlikte fotoğraflarını gördüm. Birebir görenlerde var, haber aldım.
Kısacası vizem reddedildiği için Almanyaya gidemiyorum ve buna engel olanda eşim.
Almanya da 1 yıl ayrı yaşamadan Boşanma davası açılmıyor.eşim alman vatandaşı ben Türk vatandaşıyım. Buradan Türk kanunlarına göre dava açabilirim ama buna maddi imkanım yok.
Öğrenmek istediğim, boşanma davası olmadan nafaka ve tazminat davası açabilir miyim beni aldattığı için ve kocalık görevlerini yerine getirmeyip bana bakmadığı için.şuan hiç bir gelirim yok. Alman medeni kanununda aldatmak. kusurlu hareket midir.

Merhaba Sayın Konuk,
Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile Almanya'ya turist olarak gelmiştiniz ve bu turist vizesi aile birleşimi vizesine çevrilmediği için aile birleşimi vizesi almak için Türkiye'ye geri döndünüz. Aile birleşimi vizesi için eşinizin yabancılar dairesine bir muvafakatname vermesi gerekiyor. Bunu yapmadığı içinde vize isteğiniz geri çevriliyor. Sizin bu durumda yapabileceğiniz herhangi bir şey yok benim düşünceme göre.
Evliliğin boşanmasına karar vermek için bir yıllık ayrı yaşama koşulu var doğru. Göründüğü kadarı ile evliliğin devamı olanaksız. Evlilik boşanma ile sonuçlanacak.
Bu arada siz boşanma kararı kesinleşinceye kadar ayrılık nafakası isteyebilirsiniz. Bunun için davanın Almanyada açılmş olması gerekiyor. Almanyada yürütülen davalarda adli yardım alma olanağı var. Alman hukuku aldatılmaya herhangi bir hukuki yaptırım getirmiyor. Aldatılma eşlerin şahsi sorunu olarak kabul ediliyor. Almanyada çalışan bir avukata danışıp, yeterli ve durumunuza tam olarak uyan bilgileri alabilir ve dava açabilirsiniz.

Saygılarımla