Mesajı Okuyun
Old 19-02-2007, 17:30   #3
mehmetseyrek

Sayın Superavukat,
Öncelikle Sayın Avukat Turhan Demiroğlu'nun "baroyu ayaklandırabilme" seçeneğini bir kenara ayırıyorum.Çünkü böyle bir seçenek şimdilik olası değil.(Mevcut yönetimi eleştirmek istemiyorum.Bu nedenle bu kısmını böyle geçiyorum.
Aradığınız kolluk güçlerinin yanıtı pek de haksız sayılmaz.Kendi açısından elbette.Ancak onlara kolluğun önleyici görevini anımsatabilirdiniz.Neyse onlar anlamazlar.Anlasalar zaten görevi başındaki avukata yapılan tehditi sanki bir hakime yapılmış gibi değerlendirip büronuzda karakol kurmaları ve yakalayıp gözaltına almaları savcının direktifleri doğrultusunda davranmaları gerekirdi.
Ben burada başka bir konuya bu vesile ile değinmek istiyorum.Gerçi siz de bilirsiniz ama sanırım dalgınlıkla yazmış olmalısın.Şöyle:
Eğer işlenen bir suçtan dolayı kendiniz zarar gördünüzse yapacağınız iş şikayetçi olmaktır.Yok zarar gören siz değil de bir başkası ise bu durumda şikayet etme hakkınız olmadığı için suç duyurusunda bulunursunuz.Bu kişi sizi tehdit ettiğine göre yapacağınız iş SUÇ DUYURUSNDA BULUNMAK DEĞİL savcılığa şikayet dilekçesi vermenizdir.

Bir de yararı olur mu bilmiyorum ama yine de söylemek istiyorum.Öyle her tehdit eden "çakal eniklerinden" korkmayın.Kim oluyor da koskoca avukatı tehdit ediyor.Belki de daha önce tehdit ettiği avukatlardan gerekli tepkiyi görmediği için böyle kendisini köpeksiz köy bulmuş biri sanıyor olabilir.Uslubumdan dolayı çok özür dilerim.Böyle şeyleri duyunca kendimi tutamıyorum.Geçmiş olsun.
Av. MEHMET SEYREK