Mesajı Okuyun
Old 19-02-2007, 10:31   #1
superavukat

Varsayılan tehdit suçuna ilişkin

çok istiyorum ama ceza hukuku alanında çalışacak yeterince vaktim olmadı , bu forumu da derinlemesine bir araştırma yapmaksızın açıyorum kusura bakmayın.anlatıyorum:
alacaklı müvekkil büromuza senetleri bıraktı ve gereğinin yapılmasını rica etti.
öncelikle borçluyu aradık ve belli bir süre içinde ödediği taktirde takip başlatmayacağımızı ve ödemesinde kolaylık yapacağımızı, hatta ödeme planını da kendisinin çıkarmasını getirmesini istedik.

"tabancamı aldım geliyorum oraya verin o senetleri bana.." diyor telefondaki şahıs..
polisi arıyoruz avukatlık bürosundan , "ee?" diyor telefondaki polis " e adam bişey yaptı mı ? yapmadı..ben bişey yapmamış adama ne yapayım!" diyor, bir de polisten azar yiyoruz.." madem hukukçusun savcılığa dilekçe ver, bir de hukukçu olacaksın ne biçim hukukçusun" vesaire..

bana komik geldi...tehtit eden adam geldi gitti , şansımıza bişey olmadı...
tehdit suçu için savcılığa suç duyurusunda bulunuruz yeri gelirse -de, "adam bizi öldürmeye geliyor şu an" dendiğinde "sizinle mi uğraşıcam ben" diyen polise ne gibi bi yaptırımda bulunabilir , ispatını nasıl yapabiliriz?