Mesajı Okuyun
Old 06-09-2019, 17:30   #3
Konuk

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Yalnız çocuk için atanacak kayyım bilirkişi mi oluyor. Yani kayyım nedir bu konuda bir bilgim yok. Ayrıca boşanma davası sürecinde bir üniversitenin ilgili birimine başvurmuştum. Ve bu üniversitedeki konusunda uzman dekan yardımcısı ve heyetinin düzenlediği bilimsel raporu ve mahkemenin uzmanının ortak görüşte birleştikleri uzman raporlarına rağmen şiddet uygulaması kuvvetli ihtimal olan babaya serbestçe görüşme şekli tesis edildi. Bu hukuksal sakatlığın giderilmesi için yeniden bir yıl içinde dava açtım. Ancak çocuk henüzı çok küçük ve bu süreçlere sürekli dahil olmayı artık kesin bir dille kabul etmiyor, reddediyor, kabul etmiyor. Onu da haksız bulmuyorum. Zaten çocuğu koruyucu tedbirler içeren iki ayrı uzman görüşü varken ve ilgili kanunlarda yapılması gereken işlemi açık ve net olarak belirtmişken tekrar tekrar çocuğun aynı ortamlara girmek zorunda bırakılması da ağır bir hak ihlali. Cevabınızdaki teknik açıklama ve ayrıntılardan sonra konu ile ilgili bir avukattan yardım almanın çocuğun menfaatine olacağı düşüncemdeki haklılığı bir kez daha iyi anladım. Tekrar teşekkürler.