Mesajı Okuyun
Old 21-08-2019, 04:31   #3
Konuk

Ufuk bey, değerli paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu davranışının sadece beni korumak için olduğunu ve öyle olmasa mal ayrılığı sözleşmesi yapıp evi kendi üstüme almamı söylemeyeceğini ya da ailene ölene kadar bakma sözleşmesi yap demeyeceğini, bu davranışının ailem ya da eelek kaedeşimle ilerde sorun yaşamamak adına olduğunu söylüyor. Ailem de bu ev yüzünden başına birşey getirip vasi olarak kendisini atayabilir, biz güvenmiyoruz daha 10 aylık evlisiniz nedir bu ısrar. Biz ölünce zaten sana kalacak diyor. Evlendiğimden beri istisnasız her hafta bu konu yüzünden bir defa tartışıyoruz. Bizim ikimizin bir aile olduğunu, ailenin gelirini düşünmemiz gerektiğini ve başkasının borcunu ödemememiz gerektiğini, ailemin evi satıp borçsuz bir ev almasını istediği şeklinde şimdi konuyu çevirdi. Benim maaşımdan bir miktar birikim de yapıyor araba almak için, böyle çok uzun sürüyormuş. Araba da benim değil, onun hayali. Benim aileme de güvenim sonsuz ayrıca bana ölünce vermeseler bile ben razıyım, karşılıksız ödüyorum o evi..