Mesajı Okuyun
Old 19-09-2008, 23:13   #1
aveda

Varsayılan 6183 syk.da amme alacağının tahsiline yönelik yeni uygulama ve yol açtığı mağduriyet

Merhabalar.ilçe özel idareden yaptığı okul inşaatı nedeni ile hakedişi olan bir borçlumun hakedişine takip kesinleştikten sonra 1.haciz ihbarnamesi ile haciz koydum.İlçe özel idare ile yaptığım telefon görüşmesinde 1.sırada başka bir alacaklı olduğunu öğrendim,paranın dosyamıza aktarılması için gerekli hesap numaralarını verdim.Beklemeye geçtim.Bu esnada ilçe özel idaresi vergi dairesine ve ssk ya hakediş sahibinin borcu varmı diye yazı gönderince,işe uyanan vergi dairesi el çabukluğuyla,sadece hakedişe konu iş ile ilgili vergi borcu değil tüm vergi borcunu çıkartmış ve bir de haciz müzekkeresi düzenleyip ilçe özel idareye fakslamış ve 2.sıradaki haczimizin önüne geçip 1.sıradaki hacizle garameten paylaşmak üzere ilk sıraya yerleşmiştir.bu noktada,ki normal koşullarda dosyamızın tümü tahsil olacakken,şu an bize 5 kuruş kalmamakta,ilçe özel idaresini yeniden aradığımızda hakedişten bir de inşaatı geç teslim etmesi nedeni ile bayındırlığın kestiği para cezasının da ödeneceği söylenmiş olup artık kesinlikle bize birşey kalmadığını öğrenmiş bulunmaktayım ve şevkim korkunç derecede kırıldı.Müvekkilim de inşaat sektöründe krizle boğuşan bir firma sahibi.Bu paranın tümüne acil ihtiyacı vardı.Ancak devlet olmanın ayrıcalığı yine kendini gösterdi ve vatandaşını mağdur etti.Henüz paranın paylaştırılması ve dosyalarına gönderilmesi safhasına geçilmedi ama geçilecektir.Bu durumda ne yapabilirim.Bana yardımcı olursanız sevinirim,iyi akşamlar.