Mesajı Okuyun
Old 04-06-2015, 08:09   #3
Konuk

Varsayılan Maddi manevi taz.

Av. Bey cevaplarınız için çok tşk. ederim. Yalnız ben maddi manevi tazminat istemedim. Sadece aylık 500 tl. nafaka istedim ama ön inceleme duruşmasında hakim bu talebi reddetti. Ben davanın reddini istedim. Bizim çocuğumuz da yok. 4 yıldır evliyiz. Evlilik sonrası alınan bir arabamız var sadece. Ön inceleme duruşması geçti ay sonundaki duruşmamızda tanıklar dinletilcek bu aşama da davanın reddini isterken ben maddi manevi tazminat talep edebilir miyim.? Oturduğumuz ev evlilik öncesi alınmış. Ödemeyi eşimin babası yaparken tapu eşimin adına kaydedilmiş. Şu hal üzere kayınpederim bir hak iddia edebilir mi ? Dediğim gibi eşimin ailesi oldukça varlıklı. Maddi bi sıkıntıları asla yok. Avukatı beni arayarak anlaşmalı boşanmayı kabul etmezsem beni evden attıracaklarını söylüyor. Kayınpederim bunu sağlıyabilir mi ? Davanın büyük bir ihtimalle reddolunacağını eşim bile söyledi bana o zaman 3 yıl kadar oturma hakkımda olabiliyormuş evimde. Ben de evliliğimi kurtarabilmek adına bu 3 yılı elde etmek ve eşimi beklemek istiyorum. Zamanla belki fikri değişebilir diye düşünüyorum. Annesi yüzünden hiç sebepsiz bu durumdayız. Çok teşekkür ederim.