Mesajı Okuyun
Old 08-02-2010, 12:46   #11
Ronah

Avukatlar, Savcılar, Hakimler olsun her mesleğe başlayan birey tabii ki öncelikle hukukun üstünlüğünü göz önünde bulundurmalıdır. Fakat günümüz Türkiye'sin de para kazanmadan yaşamanın imkansız olduğuna inanıyorum. Çünkü devlet tarafından sade bir vatandaşa kesinlikle güvence tanınmıyor. İnsan ne okuyacaksa, ne ile uğraşacaksa geleceğini düşünerek yapmalıdır. Tabi meslek seçimlerinde öncelikle, gelecekteki iş kollarına ayrılım da bireyin kendi mesleğinin ne oranda ne kadar pay alacağı önemlidir. Bunu kimse göz ardı ederek keyfi seçimler yapamaz diye düşünüyorum.

Hukuk Fakültesine severek başladım, okuyorum derslerimden de zevk alıyorum. Ama bundan 4-5-6 sene sonrasını düşünmek de kişisel sorumluluğum. Özel Üniversite de okuyorum, ilkokuldan itibaren Hukuk istedim. Öss de yeterince çalıştım, yeterli puanı Hukuk için alamadım. 1 sene daha hazırlanmayı düşündüm fakat ailem seviyorsan 1 seneyi heba etmenin gereği yok düşüncesiyle yön verdiler seçimlerime. Ama, Devlet Üniversitesinden mezun olmuş ve halen de öğrenim gören gelecekteki meslektaşlarım Özel Üniversitelerde okuyan insanlara aynı renkten bakmaya devam ettikçe Hukuk anlamını kaybedecek. Şahsi düşüncelerimdir. Saygılarımla.