Mesajı Okuyun
Old 15-09-2008, 11:07   #5
inoktaanokta

Sayın tavus umarım böyle bir talihsizlik herkesin başına gelir. Eminim ki Selçuk hukuka geldiğinizden pişman olmayacaksınız... Sorularınıza gelince; not ortalamanızı yüksek tutarsanız başka bir üniversiteye geçme şansınız var; ama biz ikinci öğretimlerde bu normal öğrenimlere göre zor. Mesela siz ikinci öğretimseniz yatay geçişle geçmeyi düşündüğünüz okulun da ikinci öğretimi olmak zorunda (bu şart Marmara Hukukun şartı). Eğer diğer üniversitelerin de şartı böyleyse şimdilik sadece Marmara'ya geçebilirsiniz. Ayrıca çevremden de Marmara dışında başka üniversiteye geçen de görmedim.
Tekrar ÖSS ye girerseniz tekar birden başlarsınız.
Ders verimi konusuna gelince, değerli hocalarımızın akademisyenlik gibi zor bir mesleği icra edebilirken hocalarımız için akşam bir kaç saat daha ders vermek onlara çocuk oyuncağı gibi kalacaktır.
Konya öğrenci şehri sayıldiğından gece şehir içine inmekte pek bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum. Dileğinize göre seçiminizi yapabilirsiniz.
Yersiz şüphelere kapıldığınızı zannederek okulun başlamasıyla şüphelerinizden arınacağınızı; Selçuk Hukuk'u tercih ettiğiniz için kendinizi kutlayacağınızı düşünüyorum.
SAYGILARIMLA...