Mesajı Okuyun
Old 09-10-2020, 10:08   #1
Avukat Fidan ÇAKICI

Varsayılan Arsa Payi Karşiliği Inşaat Sözleşmesi Birden Fazla Parselin Birleştirilmesi Taahhüdü Ve Birden Fazla Malikle Yapilmiş

Herkese iyi çalışmalar. Ben site üyesi meslektaşlarıma şöyle bir soru yöneltmek istiyorum. Yüklenici ve 3 tane malik aralarında arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi akdediyorlar. Her malikin parseli farklı ve yüklenici bu parselleri tevhid etme taahhüddü de veriyor. Sözleşmede bu hüküm de var. Ancak yüklenici sözleşmeyi hiç ifa etmiyor. Ruhsat dahi almıyor. Parselleri de birleştirmiyor. 3 malikte neredeyse 5 yıldır bekliyor. Bir tane malik bu sürede vefat etmiş, mirasçıları var. Ben bir tane malik adına fesih ve zararların tazminine ilişkin dava açacağım. Diğer malikler vekalet vermiyor. Sorum şu; bir malik sadece kendi parseline ilişkin bu davayı açabilir mi? fesihe karar verildiğinde taraf olmayan diğer malikleri de etkiler mi? bir de yüklenici firma limited şirketi. Limited şirketinin yetkilisini de davalı olarak gösterebilir miyim? Bu davaya ilişkin tavsiyelerinize açığım, ilk defa böyle bir dava açacağım. Şimdiden teşekkürler