Mesajı Okuyun
Old 04-11-2009, 13:24   #62
Academic

Tabii herkes ailesini ve sevdiklerini yanında ister sanırım bu koşullarda. Geçmişte yapamadıklarını yapmaya çalışır ve hayıflanır, pişmanlık duyar, keşkeler söylenir.. Bunlar işin doğasında var çünkü artık bitti gidiyoruz ve gözümüz de arkada kalmıştır eğer gereğince yaşayamadıysak..

Ayrı bir konuda hiç kimse gereğince yaşadığını da sanırım iddia edemez çünkü biz istesek de sorumluluklar, koşullar vs bir anlamda ertelelemelere zorlar insanı..

Ben Allah gecinden versin de daha gitmeye niyetim yok ama hadi oldu diyelim Artık diğer tarafa yatırım yapmak için zamam kalmamıştır ya en azından gider ayak dua okuyalım diyerekten dua eder, namaz kılar ve Allahım seni çok fazla dinlemedim biliyorum ama elimden de bu kadarı geliyordu naapalım kalbimiz temiz ama biliyosun affet derdim. Sevdiklerimle birlikte olmak isterdim fakat bu yine kaçınılmaz sonun nasıl olacağına bağlı. Çok acılı ve görüntü hoş olamayacaksa kızımı yanımda istemem, görmesin beni öyle. Hep iyi halimi hatırlasın isterim mesela onun için de son nefesimde kızımı yanımda istemem ben. Eşim olabilir o da elimi tutsun ama kızım yalnız kalacaksa onu da istemem yanımda.. E canım tek başımıza da ölebiliriz değil mi? Şaka bir yana da babamı görmüştüm ölünce gözü açık gitti diye zorla bana kapattırmışlardı da çok uzun zaman kendime gelemedim ;onun için ölürken sevdiklerimin hiç birini istemiyorum ; aslında toprağın altına da girmek istemiyorum. Mümkün olsa da krematoryum işi islamik olsa idi diyorum..

Çok derine daldık Ölürken eski bir kızılderili kabilesindeki yaşlılar gibi gidip tek başına ölmek ve sevdiklerimin anılarında iyi hatırlanmak istiyorum.