Mesajı Okuyun
Old 02-03-2006, 22:34   #40
amd_athlon

Sevgili bayanlar, baylar

Ben KKTC' deki bir özel üniversiteden mezun oldum. Stajımı İstanbulda tamamladım. Şuan İstanbulda avukatlık yapıyorum. İnanın ki, okulu bitirene kadar akla karayı seçtim hatta seçemeyecek kadar gözlerim kızardı. Bizim hocalarımız günübirlik Ankara Üniversitesinden geliyordu ve sırf özel üniversite' ye gidipte öğrencileri parayla geçiriyor demesinler diye bize inanılmaz zor sınavlar yapılıyordu. Benim kız arkadaşım şu an İstanbulda bir devlet üniversitesinde hukuk fakültesinde okuyor ve görüyorumki bizim girdiğimiz sınavlar ve onların girdiği sınavlar arasında pek bir bir fark yok. Ayrıca hocalarla görüşme vs. imkanlar açısında çok çok rahatlar. Bizim hocalarımız geliyor derse girip çekip gidiyordu, bu vesile ile herhangi bir ilişki kuramıyorduk. vs. vs.
Bunları anlatmaktaki amacım lise yıllarındaki tembelliğimi acındırarak örtmek değil. Ancak her özel üniversitenin de aynı kefeye konulmamasını rica ediyorum. Ayrıca kardeşim de şu an istanbuldaki bir özel üniversitenin bir başka bölümüne devam ediyor, o özel üniversitenin hukuk fakültesininde benim okuduğum ilkokuldan pek bir farkı yok malesef. Paralı eğitime karşıyım. Belki lisansüstü eğitim paralı olabilir ancak üniversiteyi bitirene kadar paralı eğitim olmamalı. Ben okudum ama mecburdum, belki 2-3 yıl sonra çalışarakta kazanabilecektim ama zaman kaybetmek istemedim daha doğrusu ailem istemedi, iyide etmişim.

Hepinize sevgi ve saygı sunuyorum.
İyi çalışmalar.