Mesajı Okuyun
Old 20-09-2012, 16:48   #17
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bence özrünüz mazeretinizden büyük. Teknolojik ilerleme ne kadar olursa olsun unutmayalım ki burası hala Türkiye'dir. 3 ay beklememeliydiniz.

Doğru...

Normal şartlar altında, mahkemeye verdiğim bir mazeret için, 3 gün 5 gün ya da 10 sonrasına ajandama not alırım. "Mazeret vermiştik ne oldu?" gibisinden. Hele ki, mazeret ekinde pul yoksa, "kalemden öğreneceğiz (yok bunu yapmıyorum uzunca bir süredir) ya da "UYAP'tan öğreneceğiz" (bak bunu yapıyorum) demişsek...

Peki burda neden böyle bir not alınmamıştır?

UYAP'a güvendiğimizden... Nasılsa 5-TL UYAP mazeret gideri ödedik... Eee 7-TL de posta pulu ödedik... E o zaman duruşma günü nasılsa gelir...

E hadi gelmedi diyelim... Yine sorun değil. "Ben gün aşırı UYAP'a bağlanmıyor muyum? Bağlanıyorum.
Safahat bölümüne bakmıyor muyum? Bakıyorum... O zaman zaten ordan görürüm" REHAVETİ işte...

Aklıma gelmiyor ki kalemin mazeretten çıktı alıp dosyasına KOYMAYACAĞI!

Aklıma gelmiyor ki, mahkemenin, o duruşma tutanağını, duruşmadan 97 gün sonra onaylayıp sisteme atacağı!!!!

97 gün!

Ben demiyorum ki bende, pardon dalgın avukatta sıfır kusur var diye...

Hele ki, UYAP'a daha doğrusu, UYAP'ı doğru dürüst kullanmayı beceremeyen kalem personelinin,ve onay işlemini 97 gün sonra yapan bir yargıcın olduğu sistemde UYAP mazerete böyle güvenirsen elbette kabahatin büyüğü bende... Samimi söylüyorum...

Aklım çıkıyor, müvekkilimin uğradığı hak kaybını düşündükçe...

Ben diyorum ki, kusurun tamamı bende değil. O dilekçeyi onaylamayıp çıktısını almayan kalemde de, duruşma tutanağını duruşmadan 97 gün onaylayıp sisteme atan yargıçta da kusur var diyorum.