Mesajı Okuyun
Old 31-05-2012, 20:29   #3
Av.Muhammet Aydın

Varsayılan Endeks belki de doğrudur?

Tabiki mesele ifadeden önce ifadeden sonra ayrımı değil,tabiki soruşturma evresinde dosyayı inceleyememe... ancak bu haksız tutum ilk defa sanık yanımızdayken ve sanık ifade verirken yapacak olduğumuz hukuki yardımı engeleme boyutuna ulaşmıştır.DAHA ÖNCE Kİ UYGULAMA AVUKATIN VEKALET ALIP ALMAMA NOKTASINDA VE/VEYA SANIK YANINDA OLMADIĞI BİR ANDA DOSYAYI İNCELEME NOKTASINDA BİR ENGELLEMEYDİ. Kusura bakmazsanız her iki durum arasında dağlar olmasada tepeler kadar fark var...Birisi olası işin ve/veya hazırlanacak savunmanın avkat bağlamında engellenmesiyken son durum daha vahim olarak direkt sanığın hakkının avukat huzurunda ihlallidir.BU SON DURUMUN BİR DAHA ASLA TELAFİSİ YOKTUR.İKİ DURUM ARASINDA DA NE YAZIK Kİ BÖYLE BİR AYRIM DA VARDIR...Bu sebeple somut olayda;ifadeden sonra bence incelesek ne...incelemesek ne... asıl yardım ve hassas nokta bu ...tabikide sorunun çözümü yasal (ancak ben millet vekili değilim) ancak böyle bir problemle karşılaşan meslektaşlara çözüm bağlamında fotokopi alma önerisi sunulmuştur...ÖNERİSİ OLAN...