Mesajı Okuyun
Old 19-06-2012, 17:05   #7
Av. Levent Emre ÇİÇEK

Alıntı:
Yazan Av.FGY
ilk kez meslege Afyon Merkezde bir avukatlık bürosunda başlamıştım , iki ay devam etti bu birliktelik . Sonrasında Afyonun İscehisar İlçesinde ilk ve şuanda ki büromu açtım. İscehisarı tercih sebebim kesinlikle çevre değildi.. ömrümde ilk defa gittiğimde şaşakaldım.. köyle kasaba arası bir ilçeydi. Bir avukatı vardı , oda aralıkta hazine vekilliğine gidecekti..
Benim tercihim kesinlikle çevre değildi , mesleği daha iyi öğrenebileceğim , kendi çabalarımla pişeceğim bir yerdi.. bir sorunun dahi sorulması yeterdi..
Dava kazandıkça tanınıyorsun , ve bu güne kadar tanıdıktan gelen hiç bir dosyanında karını görmedim. Benim ustalarımda tanıdıkla iş yapılmaz öğüdünü verdiler.
Önce düşünün derdiniz para kazanmak mı yoksa hem mesleği yapmak hem de pişmek mi buna göre doğru cevabı zaten bulacaksınız...

Üstadım dedikleriniz çok doğru ama şuda bir gerçek, çevrenizdekiler size müvekkil gönderebiliyor.Bu da yeni başlayan avukatlar için muhteşem bir fırsat değil midir.Mesela ben binaya tabela bile asmadım.Zaten bilinçli müvekkil size referansla geliyor,buda tanıdıklarınızla oluyor.Ama asla tanıdıklarınızdan para kazanamazsınız bu çok doğru...