Mesajı Okuyun
Old 25-01-2007, 12:23   #12
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Üzerinde imzam olmayan,** imzalamaktan imtina ettiğim **gibi bir şerh te düşülmemiş bu evrak la ilgili ancak sanırım yapacak bir şeyimiz yok , bu cezayı ödemekle mükellefiz gibi görünüyor, çünkü araç oğlumun adına, öğrenci olduğu için, devletin bu yüzünü, mahkemeleri, duruşmaları kendisinin yaşamasını istemiyorum.

Sayın Aziz Kurtuluş,

Bizim iptal ettirdiğimiz ceza tutanağı sizinkine benzemektedir. Dolayısıyla benim aşağıda sunduğum linkte bulunan karar işinize yarayacaktır. Dikkat etmeniz gereken husus tebligattan itibaren 7 gün içinde, ceza tutanağının kesildiği yerdeki sulh ceza mahkemesine müracaat etmek durumunda olmanız. Ceza davası olduğu için harç alınmayacak, karar evrak üzerinden verildiği için duruşma takibi gibi sıkıntılar da bulunmamaktadır.

Açıkça haksızlığa uğramışsınız. Ama yine de uğraşmam diyorsanız cezayı 3 katı ve faiziyle birlikte ödeyeceksiniz.

Alıntı:
Sayın Av.Suat Ergin benim de şöyle bir sorum olacak acaba bu ceza Fahri Müfettişler tarafından değilde polis memuru tarafından yüze değil plaka verilmiş ve ayrıca 2 ay sonra tebliğ edilmişse aynı karar bu durum içinde kullanılabilir mi?

Sayın avsevil,

Siz de linki takip ederseniz, bizim iptal ettirdiğimiz tutanak da, gıyapta tescil plakasına tutulan tutanaktır. Siz de dava açabilirsiniz. 2 ay sonra tebliğ edilmesi savunma hakkının kısıtlanmasına yol açtığı için başlı başına iptal sebebidir.7 günlük süreye dikkat etmenizi öneririm.

Kararın ve ayrıntılı açıklamanın bulunduğu link:

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...tutana %F0%FD

Saygılarımla