Mesajı Okuyun
Old 02-05-2011, 12:43   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar ii çalışmalar barodan boşanma davama bakması için bi avukat istedim ama eşimle anlaştık birleşicez avukatıma bunu söledim bn avukatlık ücretimi alırım 1,100 ama bn sizden 600 alırım dedi.avukatımın bu avukatlık ücretini ben den yada eşimden alabilirmi almak hakkımıdır.bn biz bu avukatlık ücretini vermek zorundamıyız çnkü barodan tutulan bi avukat.bildigim kadarıyla onlar avukatlık ücretini barodan alıolar ama davamdan vazgeçtigin zman senden yada eşinden alırım dedi..sonuçta bn durumum olmadıgı için barodan istedim avukatımı.vermek zorundamıyım bn avukatıma o parayı?.şimdiden tşkkürler ilginizee

Sayın Konuk,

Sayın Meslektaşımın yazdıklarına ilaveten diğer olasılığı değerlendirmek istiyorum. Davanıza devam edip haklı çıksaydınız, (Davacı veya davalı olduğunuz anlaşılmamaktadır)karşı tarafa maktu vekalet ücreti olarak 1.100 TL yüklenecekti.Avukatınız bu ücretten söz etmiş olabilir. Ancak bu aşamada bunu dahi istemeye hakkı bulunmamaktadır. Çünkü adli yardımdan gelen davaların eklentisi dahi olsa, vekalet ücretini icra takibine konu edemeyecekti. Yine baroya haber vermek zorunda idi. Kendisine bu hususu hatırlatın ve meslektaşımın önerdiği yolu izleyin.