Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 22:01   #25
Filiz Özbek

Arkadaşlar birşey öğrenmek istiyorum ;fiziki sınav 4678 sayılı kanuna ilişkin çıkartılan yönetmeliğe göre====>
"""Madde 30- Sözleşmeli subay ve astsubay aday adayları Kuvvet Komutanları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının belirleyeceği makamlara, çıkarılacak yönergede belirtilen usullere uygun olarak müracaat ederler. Müracaatları kabul edilenler fiziki yetenek, değerlendirme testi, genel kültür ve meslek bilgisi ile mülakata tabi tutulurlar. Bu sınavlarda göz önünde tutulan değerlendirme kriter ve esasları, Kuvvet Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından çıkarılacak yönergelerde belirlenir.

Yapılacak değerlendirmeler sonucunda başarılı olanlardan tam teşekküllü askeri hastanelerden sınıfında “Sözleşmeli Subay veya Astsubay Olur” kararlı sağlık raporu alanlardan ihtiyaç kadarı ile ön sözleşme yapılır, bunlar sözleşmeli subay veya astsubay adayı olurlar."""
diyor eğer daha önce sınava giren birisi var ise sorum şu.fiziki yeterlilk ve hastaneden alınan subay olur raporu arsındaki fark nedir.şunun için soruyorum mesala benim gözlerim bozuk bu fizii yeterlilk içinde mi değerlendirilecek yoksa sağlık raporuna göre mi degerlendirilecek yine aynı şekilde bir ardaşım da bun sınava girmek istiyor ama "düz taban" bu fiziki yeterlikle ilgilimi sağlık raporuyla ilgilimi...
eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürlür.
not:yönetmeliği incelemek isteyenler için linki:http://www.google.com/search?q=cache...r&ct=clnk&cd=1