Mesajı Okuyun
Old 17-05-2014, 11:12   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

6284 sayılı yasada durumunuza uyabilecek bir madde var. En yakın aile mahkemesi hakiminden bu yönde bir karar verilmesini isteyebilirsiniz.

6284 S.lı Ailenin Korunması Ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun
MADDE 4
(1) Bu Kanun kapsamında korunan kişilerle ilgili olarak aşağıdaki koruyucu tedbirlerden birine, birkaçına veya uygun görülecek benzer tedbirlere hâkim tarafından karar verilebilir:

a) İşyerinin değiştirilmesi.

b) Kişinin evli olması hâlinde müşterek yerleşim yerinden ayrı yerleşim yeri belirlenmesi.

c) 22/11/2001 tarihli ve 4721 sayılı Türk Medenî Kanunundaki şartların varlığı hâlinde ve korunan kişinin talebi üzerine tapu kütüğüne aile konutu şerhi konulması.

ç) Korunan kişi bakımından hayatî tehlikenin bulunması ve bu tehlikenin önlenmesi için diğer tedbirlerin yeterli olmayacağının anlaşılması hâlinde ve ilgilinin aydınlatılmış rızasına dayalı olarak 27/12/2007 tarihli ve 5726 sayılı Tanık Koruma Kanunu hükümlerine göre kimlik ve ilgili diğer bilgi ve belgelerinin değiştirilmesi.

******************_____________________*********** *******

Ancak yine de kişilerin nüfuzlarına dayanarak veya görevleri gereği elde ettikleri gizli kalması gereken bilgileri açıklamalarını önleyemezsiniz. Artı, bu bilginin o kişi tarafından sızdırıldığını ispatlamanız da kolay olmayacaktır.

Kadın Sığınma evlerine yerleştirilme de düşünülebilir.

Size yardımcı olabilecek tek kanun mevzuatı 6284 sayılı yasadır.

http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?kid=77

Bir avukattan doğrudan yardım almanızı öneriyorum. Bulunduğunuz ilçede Tanıdığınız bir avukattan yardım alınız.

Saygılar