Mesajı Okuyun
Old 02-11-2005, 13:56   #5
fikirbay

Varsayılan cins cins

Öyle uygulamalar var ki, sonumuz ne olacak diye düşünmeden edemiyor insan.

Örneğin, bir başka memur arkadaşın açmak istediği iptal davasını ben üstlendim ve 3011 sayılı Yasa uyarınca Resmi Gazete'de yayımlanmamış olması nedeniyle, Atama Yönetmeliği'nin ve Yönetmelik uyarınca yapılan 2004 yılı atama kararnamesinin yürütülmesini durdurttum. Mahkeme kararı 24 Ağustos'ta idareye tebliğ edildi ve 24 Eylül tarihinde 30 günlük mahkeme kararının yerine getirilme süresi doldu. Bu arada idare, alelacele yeni bir Yönetmelik hazırlayıp ve 6 Eylül'de RG ile yayımlayıp, tamamen kağıt üzerinde olmak kaydıyla 20 Ekim tarihinde çektiği bir telgraf ile, yürütülmesi durdurulan atama kararnamesiyle yurtdışına atanmış olan memurları 31 Ekim tarihinde merkeze çekmiş ve ertesi gün de, yani 1 Kasım günü de tekrar yurtdışına atamış gibi yeni işlem tesis etti. Ben de, derhal yeni bir dava daha açarak yeni Yönetmeliğin de iptalini istedim. Çünkü, yeni Yönetmelikte de, eskisinde olduğu gibi, yurtdışına atanacak memurlarda yabancı dil bilme şartı aranmıyordu ve atanmış olanlar da hiç yabancı dil bilmiyorlardı. Bu arada, Mahkeme kararından etkilenenlerin Eylül ve Ekim ayı maaşları da tahakkuk ettirildi. Oyunun sonunu hep birlikte göreceğiz...

Orta oyunu ve meddahlık sanatının ortadan kalkmak üzere olduğunu düşünüp hayıflananlara benden selam olsun...

İyi Bayramlar.