Mesajı Okuyun
Old 05-10-2011, 12:32   #1
Konuk - EK

Varsayılan Dügünde takilan Altinlar ve Paralar - Almanya

Merhaba,
ben türk vatandasi olarak almanyada yasiyorum. 6 ay önce bosandim. Eski Esimde Türk Vatandasi. Almanya Mahkeme bizi bosadi. Bosanma nedenimiz anlasamadik, eski esim sorumsuz davraniyordu, bide baska kadinlarla birlikte oldu. Bosanma davasini ben acdim. Ikimizinde onayi oldugu icin nedeni sormadan mahkeme bizi hemen bosadi.
1 Sene Evli kalmisdik. Bosandikdan sonra ben hic birsey talep etmedim, ne nafaka ne para ne pul. Sadece evden cikarken kendi ceyizimi bide bana dügünde hediye edilen altinlarimi aldim ciktim.
Simdi ise Eski Esim bana dava acacakmis, eyerki altinlari ona geri vermessem, bana avukatindan mektup geldi, altinlari saymislar ve utanmadan benim ailemin takidigi alinlarda sayili. Eyerki ona istediyini vermessem mahkeme acacaklarini bildirdiler.
Sunuda belirtmem lazimki altin deyerinde parada takildi dügünde, ve o parayi eski esim aldi, altinlarida ben aldim. Para harcandi, altinlarin bi kismida haracandi.

Size sorum, dügünde takilan altinlar kime aitdir? dügünde takilan para kime aitdir?

Mahkeme acilirsa eyer, ozaman hakim alman kanunlara göremi yada türkiye kanunlara göremi karar verecektir?

Simdiden cok tesekkür ederim yardimlariniz icin.

Saygilarimla
EK