Mesajı Okuyun
Old 21-08-2006, 18:36   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Mesaj sahibi:PINAR YILMAZ

Alıntı:
--------------------------------------------------------------------------------

Doğrusu avukat bey mesajımdan niye rahatsız oldu anlayamadım.Bence hukuk sitesinde hukukla ilgili her türlü haber yayınlanabilir.ben bu haberleri okuyorum.Okumuşkende belki katkısı olur diye siteyede ekliyorum.Yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum.Haber sizin için önemsizse okumayın lütfen.Ama benim siteye haber gönderme hakkımı engelleyemezsiniz.Saygılarımla...

Sayın öğrenci hanım,

Siz de bu sitenin üyesisiniz, ben de... Dolasıyıyla yazdıklarımızdan dolayı birbirimizi eleştirebiliriz.(Hakaret etmeden!)

Forumun adı: Hukuk Haberleri...Ben sizin alıntısını yaptığınız haberde hukuki yan bulamadım. Belki pas geçebilirdim. Ancak aynı gün bayrak ile ilgili popülist bir haber daha yayınlayınca, daha dikkatli davranmanızı istedim. Ama yine aynı gün, adliyeye sedyeyle getirilen müşteki haberini de vermiştiniz. İşte hukuk haberi buydu. Demek ki üç haberden bir tanesi bana göre hukuki imiş.

Okumayın diyemezsiniz. Çünkü ben her gün siteye girmeye çalışıyorum. "Yeni Mesajlar" butonunu tıklıyorum ve ne çıkarsa okuyorum. Dolayısıyla pas geçme şansım yok. Bir yazıyı ancak tümünü okuduktan sonra beğeniyorum ya da beğenmiyorum. Yeni sisteme göre teşekkür etmem gerekiyorsa ediyorum, eleştirmem gerekiyorsa eleştiriyorum. Siz de benim eleştiri hakkımı elimden alamazsınız.

Sayın Admin,

Forumun adı: Hukuk Haberleri... İçeriğinde ise;
Alıntı:
Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]
olacağı yazılmaktadır.

Benim anlayışıma göre sözkonusu haberin hukuki değeri yoktur. Öyle ise, Adana'da çıkan bir yerel gazetede böyle günde en az 10 tane haber vardır. Her yazıyı buraya taşırsak ve biz de okumak zorunda kalırsak(pas geçme şansımın olmadığını yukarıda belirttim.)halimiz nice olur. Tamam motivasyonlarını bozmayalım ama aşırı motivasyonun da zararlı olduğunu bilmekteyiz (Bakınız GS-V.Manisa maçı..)

Bir de seçicilik diye bir olgu var. Ama onlar algıda seçiciliği tercih etmektedir. Yani içinde "adliye" kelimesi geçen her haberi buraya taşıyabilmektedirler.Eğer Adliye Haberleri adı altında bir forum olsaydı ve oraya yazılsaydı inanın hiç bir itirazım olmazdı. Sizin açıklamalarınızdan sonra bu forumda böyle yazıların da olabileceğini öğrendim. Mesele kalmamıştır. Ama ben eleştiri hakkımı kullanmaya devam edeceğim. Bu arada
Alıntı:
(ve özellikle de eleştirenler bu alana hiçbir haber katkısı sağlamayan üyeler olursa)
şeklindeki imanızdan ben alınmayayım. Çünkü mesajı yazdığım ilk gün ve ondan önçeki bir kaç gün BBG de hukuk haberleri yazmıştım zaten..

Sayın selimbalku,

Alıntı:
sayın Yılmaz'ın eklediği haber şahsen ilgimi çeken haberlerdir ve bence haber niteliği taşımaktadır.

Ben de şahsen ilgimi çeken haberleri bu sitede görmek isterim ama site kuralları gereği olamayacağını biliyorum)) Bence de alıntısı yapılan yazı "haber" niteliğindedir. Ama "hukuk haberi" değildir...Adliye haberidir.

Saygılarımla