Mesajı Okuyun
Old 07-02-2008, 00:11   #19
Av.Ali ÇİTİL

Varsayılan Büyük geçmiş olsun

Sayın Brusk

Öncelikle çok geçmiş olsun gerçekten üzücü bir olay özellikle bu mesleği icra etmeyi düşünen biri olarak çok üzüldüm.
Alıntı:
İşin en iliginç yanı yayılım ateşinden canını kurtarmak için emniyet binasına girmeye çalışan mağdur ve yaralılara ise polis içeri giremezsiniz dışarda durun diyerekEmniyet müdürlüğü binasına almayarak adeta hedef göstermiştir(Bende dehşet içinde bu durumu izlemek zorunda kaldım)...yazıklar olsun bu ülkede görev yapan kolluk kuvvetlerine. Kendisini, bu kadar zor durumda dışadıda kalmasını söyleyen devletin vatandaş gözünde ne kadar itibarı olacağını siz düşünün

Olayın nasıl cereyan ettiğini ayrıntılarıyla bilmiyorum ama emniyet mensuplarına karşı o kadar eylem gerçekleştiriliyor ki onlar açılan silahlı saldırıya karşı bomba v.s önlem almaya çalışmış olabilirler o anda olay algılanamamış olabilir.Ben en azından bu şekilde düşünmek istiyorum aksini düşünmek bizim iyice ayrışmamıza neden oluyor.Kolluk kuvvetlerimizin bu konuda da çok eğitilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hukukçu ve kolluk kuvvetleri arasında süre gelen bir anlaşmazlık alıp başını gidiyor sanki iki tarafında birbirine karşı önyargısı varmış gibi geliyor.Ben hukukçularla kolluk kuvvetleri arasındaki ilişkilerin ilk önce iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Aslında tek sorun şu: kolluk kuvvetleri bazı idari faaliyetleri yerine getirirken bazı konularda yetersiz olduğundan ve eksik bilgiden dolayı bir avukatla araasında anlaşmazlık çıkabiliyor bunlar yaşananlar.Aslında polislerin yetki ve görevleri çok geniş ama uygulamada çoğu memurun bilgi eksikliğinden gerçekleştirilemiyor.İlk önce kanunu ustaca kullanmaları gerekiyor işte o zaman hukukçularla anlaşmaları zor olmayacak.En azından kendi görev alanlarıyla ilgilidüzenlemeleri iyi bilecek ama maalesef memurlarımız bu konuda aktif değil.

*Biraz geç bir yorum ama bu konuyla ilgili çok olay duyuyoruz onun için yazmak istedim.

*Amacım hiçbir kurum ya da kişiyi yermek değildir.

Hukuk Öğrencisi
Saygılarımla