Mesajı Okuyun
Old 25-09-2020, 07:06   #3
guney1988

Alıntı:
Yazan Av. Göztepeli
Herkese iyi çalışmalar.

Malum covid19 dolayısıyla resmi dairelerde ve hele tapu dairelerinde işlem yapmak ve bilgi almak iyice zorlaştı. Bugün tapudan bilgi almak için gittiğimde webtapu dan başvuru yapmam gerektiğini söylediler. Yazılı müracaat yaptım, talebimi reddetmişler Bu konuda ilgilisi hakkında Savcılık nezdinde TCK 257 den şikayette bulunacağım.

Fakat, bu arada işlemimin gecikmemesi adına webtapu dan randevu almaya çalıştım, beceremedim. Sırasıyla, Vatandaş portaldan giriş - tapu işlemleri - rapor belge talebi - bilgi girişi - kimlik belgemin eklenmesi - başvuru tamamla sekmelerinden hareket ettim. Aradan 2 saat geçtikten sonra webtapuya tekrar baktığımda işlemimin iptal edildiğini gördüm

Şimdi sorum şudur: Webtapudan bilgi alma talebi randevusu yapabilen var mı? Nerede yanlış yaptım? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla.

Düzeltme: Başlıktaki devrik cümle için özür dilerim.

Merhabalar
Maalesef pandemi öncesi yerleşmesi gereken sistemlerin daha alt yapısı bile olmayınca bir de hazırlıksız pandemi sebebiyle bu sistemlere mecbur kalınca uygulamada çok problemle karşılaşıyoruz. Ben de webtapudan randevu alırken zorlandım müdür yardımıyla randevu aldım ben alırken de odasına aynı işlem için (6 dakika içerisinde) 3 kişi daha yardım almaya müdürün odasına girdi. Diğer işlerinin yaparken bir yandan müdür hepimize tek tek uygulamayı nasıl kullanacağımızı öğretti sağolsun. Daha sonra da diğer müdürlüklerden bu şekilde randevu aldım sorun yaşamadım.

Sorunuza gelirsem;

webtapunun uygulamasını kullanmak en sağlıklısıymış diğer taracıyılardan giriş yapılınca bazen sorun çıkartıyormuş, uygulamaya girdiniz, bireysele basıyorsunuz, sırasıyla, kendi edevlet şifrenizle giriş, başvuru işlemleri, tapu işlemleri, diğer işlemler, rapor ve belge talep işlemi, işlem açıklamasına "vekaleten tapu incelemesi" gibi işlemi yazıp ileri tıkladıktan sonra açılan kutuya taşınmaz ada, parsel bilgilerini yazıp ileri, müdürlük bilgilerini seçip ileri,sizin bilgilerinizin (telefon numaranızın kayıtlı olduğunu muhakkak kontrol edin daha sonra mesajla randevu için çağırılıyorsunuz eğer tel çıkmıyorsa önce sağ üstte ad-soyad başharfi şeklinde gözüken profilinize girip telefonunuzu sisteme kaydedin ) olduğu ekran açılıyor kontrol edip ileri, gerçek kişi seçin, bizzat seçin, yazıyı okuyup bilgilendirildim işaretleyip "başvuruyu tamamla"yı tıklayınca sonunda başvuru yapmış oluyorsunuz onay geldiğine dair mesaj geliyor zaten yoğunluğa göre gittiğinizde de vekalet yanınızda olursa sorun çıkmaması gerekir.

Kolaylıklar dilerim