Mesajı Okuyun
Old 09-01-2007, 22:56   #4
orhanelif

Varsayılan Maalesef Olmadi

Görevim icabı savcılarla sıkça görüşmek durumundayım. Konuyu şöyle izah edeyim.Yeni CMK'nın getirdiği elbette olumlu yanları var.Fakat asıl olan, olumsuz yanlarının neler olduğu ve bunun CMK'yı uygulumak ve bilmek zorunda olan Polis ve Jandarmayı nasıl etkilediği. 2005 den önce bir suç işlendiğinde kolluk kuvveti şahsı alır,karakola getirir,ifadesini aldıktan sonra savcı ile görüşürdü.Şimdi ise kolluk, suç işleyeni gördüğünde yani adli bir olay gerçekleştiğinde, savcıyı arayacak ve onun talimatı doğrultusura hareket edecek. İşte benimde anlayamadım konu burda başlıyor. Çünkü kolluğun sürekli olarak huhukun içinde kalması için yapıldığını düşündüğüm bu noktada acilen bir değişiklik yapılması gerektiuğidir. Çünkü düşünün, bir asayiş ekibi büyük şehirlerde günde onlarca olay ile karşılaşıyor. Her seferinde savcıyı arayıp sanki ne yapması geretiğini bilmiyormuş gibi talimat alması zoruda sırakılması kolluğun iş yapmasını engellmekte ve daha açığı işten kaçtığıdır.Maalesef bu gerçektir.Benim bu sitede yazdığım ilk yorum olduğundan ve müsait olmadığımdan burda kesiyorum.sonra devam etmek üzere herkese saygılar,sevgiler.Bu konuda zaman zaman bence asılsız haberler çıksada asıl iş öyle değildir.