Mesajı Okuyun
Old 17-12-2014, 02:25   #1
Konuk

Varsayılan Hastayım! Ne doktorum ne hastane ne de hasta hakları tarafindan haklarim korunuyor! Magdurum!

Ben boyun fıtığı olan bir hastayım. İlk olarak ağustos 2013'te fizik tedavi doktoruna basvurdum ve yine 2013 ekim ayinda fizik tedavi uygulaması gordum. Doktorum tarafından 6 ayda bir tavsiye edilen fizik tedavi uygulamasini 13 ay beklememe rağmen alamadım. Bu süreç icerisinde doktoruma, başhekim yardimcisina, bashekime ve 184'e sikayetlerimi bildirdim ancak magduriyetimi giderecek hicbir sonuc alamadim. Bu zaman sureci içinde hastaligima bağlı şikayetlerimin arttigini ve tedavi görmek istediğimi doktoruma bizzat beyan etmeme ragmen doktorumdan ilgi ve alaka görmeyi ümit ederken bilakis saygısızlık, umursamazlık ve lakayitlik gördüm. Bu durumu açıklamam gerekirse; almam gereken tedaviyi alamadığım, doktorumdan ve hastaneden bekledigim ilgiyi goremedigimden dolayı 184'e yaptigim sikayetimi bildirdigimde bana cevabi "Nereye şikayet ederseniz edin!" oldu. Bu lakayitlik, umursamazlik ve yaptirimsizlik yuzunden ne magduriyetim gideriliyor ne de hak iddia edebiliyorum. Ayni zamanda 184 hasta hakları biriminden de hastanın magduriyetini gidermek yerine doktorları ve hastaneyi savunan cevaplar aliyorum. 657'ye tabii bir memura yatırımlarının olmadığını öğrendim. Bu yaptirimsizlik ve hastaya\hasta haklarına verilmeyen önemden dolayı fazlasıyla rahatsizim ve haklarimi bilmek istiyorum. Ayni zamanda doktorlara uygulanabilecek yaptirimlarida öğrenmek istiyorum.