Mesajı Okuyun
Old 29-02-2008, 05:24   #212
Kemal.T

Uzun süreye yayılan bir tartışma ve görüyorum ki maddi sıkıntı çeken,hukuk okumayı sadece zengin bir avukat olmak için araç gören kişiler vakıf üniversitelerinde okuyan,mezun olmuş arkadaşlara sizin zaten paranız var okumasanızda bir sıkıntı çekmessiniz bizim ekmeğe ortak olmayın gibi imalarda bulunmuşlar.Kendilerini kınıyorum.Ben Bahçeşehir Üni. de okuyorum.Burslu değilim ancak ailemin durumu yıllık 16.800 YTL olan okulu ücreti yüzünden sıkıntıda.Çünkü babam bir tüccar,esnaf veya işadamı değil.Askeriyeden emekli ve beni çalışıp biriktirdiği parayla okutuyor.Ön yargılarınızı bırakın lütfen..Şunu belirtmek isterim ki burada vakıf üniversitelerinde okuyan bir çok arkadaşın da yazdığı gibi okullarımızda hocalarımızın bize kıyak geçtiği,hocaların sınavlardan önce soruları verdiği falan yok.Ben hiç 30 ortalamayla A+ aldığımıda hatırlamıyorum.Uzun süredir tartışılmış bir konu fazla bir şey yazmak istemiyorum.Özet olarak şunu yazmak istiyorum.Vakıf veya devlet üniversitesi farketmiyor.Hatta vakıf üniversitelerinin Türkiye de bir çok devlet üniversitesinden kaliteli eğitim verdiğini söylememiz yanlış olmaz (Sebebi sınırsız maddi olanak,en iyi hocaları kadrosuna alabilme fırsatı)Buradan yola çıkarak olayın kişilerde bittiğini söylemek isterim.Kişi kendini ne kadar geliştirebilmişse ve ne kadar çalışkansa mezun olduğu okul fark etmez hak ettiği yeri bulacaktır.