Mesajı Okuyun
Old 25-08-2017, 17:41   #3
yasal06

Alıntı:
Yazan AV.TuğçeK
Merhabalar ...Yeni avukatlık stajım bitti ve herkes gibi ilk öne ofis açmayı düşünmeyip, bir avukatın yanın da çalışmak istememle hayallerim yıkıldı. Muğla merkezde ücret ile yanında çalışabileceğim hiçbir avukat yok. Yanında stajımı yaptığım avukat da ücret vermeyeceği belli.Baro ilan sayfasında da bana uygun bir ilan yok. Geleceğimi düşünmekten yoruldum artık. Aileden yardım da nereye kadar...Siz meslektaşlarıma bu konu da ne yapmam gerektiğini sormak istemişti. Sadece bu durum da ben mi varım( olmadığımı da biliyorum ama içim rahat değil)yardım istiyorum

Kamu avukatlığını öneririm; malesef serbest avukat meslektaşlarımdan destekten ziyade olumsuzluk gördüğümden ötürü ben mezun olduktan sonra kamu avukatlığını tercih ettim.. Sizi çok iyi anlıyorum, emin olun. Bu kaygılarınız da gayet haklı kaygılar, ama emin olun ki yalnız değilsiniz. Hepimiz aynı yoldan geçiyoruz. Ben 2014 - İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi mezunuyum; kalbimden İstanbulda yaşamak geçiyordu ama kısmet olmadı serbest avukatların çalışma ve yanlarında çalıştırma koşullarından dolayı; ailem Ankarada idi, orada staj yaptım ama yine orada da çalışma koşulum olmadı.. Ofis açacak cesareti kendimde göremedim, biraz tecrübe kazanmak istedim ve 2014 kpss puanımla tercihte bulundum, şu an kamuda avukat olarak çalışıyorum.

Umarım gönlünüzce olur herşey, kendinizi sıkmayın yeter.. Hayat bu işte, her ne olursa olsun ufak tefek kimi zaman biraz büyükçe zoruluklarla karşılaşmadan ilerlenmiyor..