Mesajı Okuyun
Old 24-08-2006, 16:00   #6
Av.Ayşe

Alıntı:
Yazan hukukçu42
İnsanoğlu yaratıldığından bu güne kadar kadın ve erkek hep birarada yaşamışlardır. Binlerce yıldır öğrenilmeyecek kadar karmaşık birşey değildir bu.
Birileri kadınlar için pozitif ayrımcılık diye ısrar ediyorlardı. Alın size pozitif ayrımcılık. daha ne olsun
Sayın meslektaşım kadınlar ve erkekler birarada yaşamayı öğrenmeliller derken fiili anlamda aynı ortamı paylaşmaktan bahsetmedim ama siz beni anlamadınız.Ben birarada birbirini rahatsız etmeden yaşayabilmekten,kadın ve erkeğin birbirine sadece insan gözüyle bakabilecek seviyeye gelmesinden bahsettim.Eğer bu seviyeye gelmiş olsaydık kadınlar işyerinde,sokakta cinsel tacize uğramazdı.

Alıntı:

Ben bu uygulamanın kadınları erkeklerden ayırmak için yapılmış olabileceğini düşünmüyorum.Tabiiki kadın ve erkek eşittir ve birlikte yaşar.Bu kuşkusuz.Ancak bazı durumlarda kadınların erkeklerden ayrılması hiçte fena sayılmaz.Mesela düşünün çocuğunuzla bir parka gittiniz ve etrafta niyetlerini anlayamayacağınız erkekler...Bunun çocuk kaçıranı var,sapığı var...Tamam her erkeğe suç işler gözü ile bakmıyorum ama zaman hiçte iyi değil doğrusu.Aslında bu tarz yerlerde bile olmasa ülkemizde kadınların karşılaştığı zorluklar belli.Bence rahatlık ve güven açısından fena olmayan bir uygulama.Duruma sadece eşitlik açısından bakmamak lazım.Hem talep olmasaydı böyle birşey yapılmazdı herhalde
Sayın Eylül Kömürcü;kadın hakları konusunda sayısız çalışmalar yapıldı ve yapılmakta.Artık yavaş yavaş bu çalışmalar amacına ulaşıyor ama daha aşmamız gereken çok şeyler var.Bu noktada yönetici sıfatını taşıyan hiçkimsenin sorumsuz davranmaya hakkı yok diye düşünüyorum.Kadınları erkeklerden ayırmak bir parka 12 yaş üstü olan erkekleri asla almamak çocukların üzerinde nasıl etki bırakır sizce?Kız çocukları kendilerini her zaman erkeklerden korumaları gerektiğini düşünecekler.Kadın ve çocukları korumak çağdışı zihniyetlerden kurtulmakla gerçekleşebilir ancak.Kadınları erkeklerden uzak tutarak değil.
Saygılarımla.