Mesajı Okuyun
Old 16-05-2007, 20:15   #34
Av. Adil Giray ÇELİK

Sn Özkalkan a

Avukatlık mesleğine ilişkin değerlendirmelerinize bir yanıt yazmış idim.
Yanıt vermekte acele etmişim.
Hata bizlerde avukatlığı siz değerli meslektaşlarımıza anlatamıyor, sevdiremiyoruz.
O yazınıza çok daha uygun bir yanıta bugün rastladım. Bir avukatın duyguları belki sizi etkiler diye düşünüyorum...

Sevgili Meslektaşım Av. Şehper Ferda Demirel in izni ile ve kendisine teşekkürlerimle;

Alıntı:
Tanıdım;[/url] Siz Bir Avukatsınız

Sabahlarınız, "Acaba es geçtiğim bir şey var mı, arada derede kalmış bir ara karar, temyizi, davaya cevabı bekleyen süreli bir iş, not edilmemiş bir duruşma günüm var mıydı?" endişesiyle başlıyorsa, hani kaygılı ev hanımlarının, "Acaba ütüyü prizden çekmiş miydim" endişesi gibi , boynunuzda kolye gibi taşıdığınız bir his...

Böyle bir endişeniz varsa, siz bir avukatsınız.

Akşamlarınız deryada damla olduğunuzu düşündürten , hiç bir şeye yetişemediğiniz ve yetişemeyecek olduğunuzu anımsatan ve gün içinde boşluk bırakmamış olsanız da hep yeterince çalışmadığınızı hissettiğiniz bir gün batımına yakalanıyor, çalışmakla yetersizlik duygunuz körelmiyor, aksine artıyorsa...

Damlaları ne kadar biriktirirseniz biriktirin, en çok bir göl, göle ulaştığınız yanılgısını yaşadığınız anda bir deniz, hiç ulaşılamayacak bir deniz kıyısında olduğunuzu düşünmekte iken de, denizlerin okyanusla birleştiği düşüncesi ansızın ve umarsızca dimağınıza düşüyorsa...

Damla ve okyanus gel-gitlerinde fazlaca dolaşıyorsanız; siz bir avukatsınız.