Mesajı Okuyun
Old 17-02-2012, 09:53   #167
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN

Yargı ve hukuk konusunda tahmin yapmamayı, mesleğin ilk beş yılı içinde öğrenmiştim. Lütfen duruşmaya gelemeyenleri merakta bırakmayın sevgili meslektaşım.

Sabah sabah Kavili'yi rahatsız etmek istemiyorum. O yaşlı bir avukat; muhtemelen bu saatte uyuyordur...

Sonuç?
Evet, daha da yaşlanmış. Duruşmada bir arkadaşımla birlikte yer aldım ve arkadaşıma Ömer Beyin yaşını tahmin etmesini istediğimde "en fazla 43-44 civarıdır" şeklinde tahminde bulundu. Geçen duruşmada taş çatlasa 42 görünüyordu.

Sıra verilen karara gelince, maalesef o kadar neşeli olamayacağım zira mahkemece ceza hükmü tesis edildi. Tutanak şu an elimde olmadığından somut bilgi veremiyorum, ayrıntılar malumunuz zaten burada paylaşılacak

Ömer Bey ve tüm müdafiiler yine kaliteli bir hukuk ziyafeti yaşattılar bize ancak, bu ziyafetin ardından tatlı ikram edilmedi mahkeme tarafından.

Sayın KAVİLİ'nin yaşı konusunda çeşitli spekülasyon ve birbirini tutmayan tahminler olsa da gerekçeli kararın, "gerekçeli" olmayacağını söylemek sanırım mümkün. Çünkü, dava boyunca yapılan savunmaların gerekçeli dayanakları karşısında mahkemenin, vermiş olduğu kararı kamu vicdanını tatmin edecek şekilde gerekçelendiremeyeceğini sadece duruşmayı takip edenler değil, -bu başlık altındaki tutanakları dikkatle okuyan hukukçu olsun ya da olmasın- herkes tahmin edecektir.

Saygılarımla..