Mesajı Okuyun
Old 06-08-2009, 17:47   #14
9s4i5

Sayın Academic anlatmak istediğimi kısaca acıklamış teşekkür ederim

Sayın Nazime ERTEKİN

"Yıllarca töre cinayetlerinde indirimler, sizin gibi düşünenler" Sözü biraz ağır kaçtı sanırım. Çünkü Ben töre cinayetlerinde kesinlikle indirmi vs savunmuyorum tersine toplumun bu denli bozucu adet oluşturmasına karşı olarak ağırlaştırılması taraftarıyım. Evlenme ile töre cinayetleri bir tutulamaz. Bu indirimi yapanlarda biraz yorumlama eksikliği olabilir. Ancak "Düz mantık" olarak nitelendirebiliriz. Fakat benim gibi düşünebilselerdi tam anlamı ile bu indirimi yapmazlardı.

Ayrıca yazımda belirtmiştim. Toplum 15-16-17 istiyor demiştim. Sizin dediğiniz gibi toplumun isteğine göre hukuk şekilllensin düşüncesinde olsaydım evlenme yaşı 16 olsun derdim.Fakat ben yinede yoplumun isteğinin üzerinde olarak gördüğüm 18 yaşını tam anlamı ile olumlu yönde türk hukuk sistemine katkıda bulunduğunu savundum. Ve şunuda belirtmek isterim ki hep bu şekilde kalsın istemiyorum yükselen toplum bilinci ile bu yaş ileriki tarihlerde yukarı çekilebilir. Belkide gerek kalmayacak.

Şuan bu yaşı yukarı çekmek toplumdaki hukuka aykırılığı hat safalara çıkarır ve hukuk düzeneni güven azalır.