Mesajı Okuyun
Old 08-10-2003, 17:44   #15
kcapan

Sayın Karaca nın belirttikleri gibi Ankara da dosyaların gönderilmesinde kargaşa yaşanmadı ancak uygulama da ,dosya yığılması,hakimlerin konuya yabancı olması sebebiyle dosyaların karara bağlanması imkansız hale gelmektedir.

Birebir bugun yaşadığım bir olayı sizlere aktarmak istiyorum.

Benden önce duruşmaya giren bir avukat arkadaşım,duruşma gününün 6 ay sonraya verilmesine itiraz edince hakim ile tartıştı
arkasından ben duruşmaya çağırıldım.
evlatlık ilişkisinin sona erdirilmesi talebi ile açtığım dava da evlatlık reşit evlenip boşanmış iki çocuklu olup,evlat edinen kişiler ile aralarında yazılı ve imzalı protokol de yapmak suretiyle bu ilişkiyi sona ardirmek istiyordu.duruşmada evlat edinenleri hakim sondu olmadıklarını söyledik

Asliye mahkemesinde adli tatil öncesi açılan dava aile mahkemesine gönderildi ve duruşmada evlatlık, reşit ve iki çocuklu olan davalı davayı kabul etttiğini belirtip zapta geçti buna rağmen mahkeme davayı yanlış maddeden açmışsın gerekçesi ile davayı reddetti.

her iki taraf da evlatlık ilişkisini bitirmek istiyordu.317 inci madde de bu konuda bir açıklık olmaması sebebiyle taraflarca bu ilişkinin
sona erdirilmesi mümkün olamayacakmıdır ? ben kararı temyiz edeceğim. ancak konunun tartışılmasında fayda görmekteyim. saygılarımla.