Mesajı Okuyun
Old 21-06-2010, 14:45   #12
üye15718

Ben de 2-3 hafta kadar sonra mezun oluyorum ve malum herkesin yaşadığı kararsızlığı yaşıyorum.4 sene içinde çok karar değiştirdim, her üç alana da yöneldim, ales e girdim, iyi de bir puan aldım ancak akademisyenlikten de son günlerde vazgeçtim. Sanırım hakimlik en iyisi olacak benim için. İki senede bir yer değiştirmekten bahsetmiş arkadaşlar. Maalesef bu durum var ancak bence göründüğü kadar ürkütücü değil. Ben bir hakim çocuğu olarak 2-3 senede bir yer değiştirdim, buna bağlı olarak sürekli okul değiştirdim.Hoş bir şey olmadığını kabul ediyorum ancak insanoğlu her duruma ayak uyduruyor emin olabilirsiniz. Hem artık teknoloji, ulaşım çok daha gelişti uzaklar yakın oldu. ayrıca kendimi bildim bileli lojmanlarda hakim savcılarla büyümüş bir insan olarak bu mesleğin her türlü avantajını gördüm ve görüyorum. Dolayısıyla yine bir fikir değiştirmezsem en yakın tarihte açılan sınava hazırlanmaya başlayacağım. Karar aşamasında olan tüm arkadaşların verecekleri kararın gönüllerince olmasını diliyorum...