Mesajı Okuyun
Old 18-09-2008, 17:21   #3
av_sibelll

Karar

Sayın Bülent AKÇADAĞ, bu konuda benim halen derdest olan bir dosyam var. SSK vekili ilk celsede tefrik talebinde bulundu ve mahkeme kabulüne karar verdi. Ayırma kararı bi nihai karar olduğu için temyize gitmem gerekiyordu . Bilindiği üzere de yargıtaya giden bir dosya çok uzun sonrasında dönmektedir. Bende bu süreyi dikkate alarak ayrı bir esas numarasına kayıtlı olarak işçi alacaklarına ait olarak yeni bir dava dilekçesi hazırladım ve ayrı bir dava açtım. Daha sonra bu dosyalar arasında bağlantılı olması sebebiyle işçi alacakalrına ilişkin davayı hizmet tespiti açısından bekletici mesele yapılmasını talep ettim. Duruşmalar aynı saatte, bu sebeplede aynı dosya üzerinden açıldığı takdirde tefrik talebi olup da bu talep kabul olursa bu durumda tekrar dilekçe hazırlayıp davalı tarafa göndermek zaman kaybı anlamına gelmektedir. Bu sebeple bu davalar arasında her ne kadar bağlantı olsa bile uygulamanın bu yönde olması sebeiyle bu davaların ayrı dava olarak açılmasıgerektiğini düşünüyorum. Keşke uygulamlar bu yönde olmasa. ben söz konusu süreyi göz önüne alamadığım için yargıtaya başvuramadım. Ama elbetteki bunu göze alan arkadaşlar varsa elbette ki bu davaların aynı dosya üzerinden açılması taraftarıyım. Eğer ki duruşma sırasında ilgili yargıtay kararı yanımızda olursa o zaman bana göre mahkeme tefrik talebini reddedecektir diye de düşünüyorum.