Mesajı Okuyun
Old 28-09-2007, 23:11   #4
Av.Nuri YENİÇERİ

Varsayılan Avukatlar Mi Yoksa Adlİye Personelİ Mİ ?

Slm arkadaşlar,

Şu sıralar stajımı yapıyorum Antalyada ve gördüğüm manzara şu hep avukatlar işlerini yaptırmak için icra müdürlerine yaranmalıdırlar, Onlarla iyi geçinmeliler ve onların isteklerine göre hareket etmelidirler. Acaba icra memurları mı Avukatların Talepleriyle bağlılar yoksa biz Avukatlar mı icra memurlerının istekleriyle bağlıyız? Deyim Yerindeyse Adliye Personelinin dediği dedik Çaldığı düdük olmuş. Bence bu bir kader değil sadece Avukat arkadaş ve büyüklerimizin Memurlar karşısında kendilerini ortaya koymamalarındandır. Gelin bunu beraber değiştirelim. Bu böyle olmamalıdır. Elbette onlarda biz ne dersek yapsınlar demiyorum ama daha anlayışlı ve gerçekten adalet kurumunda adaleti dağıtsınlar. Yoksa küçük çaplıda olsa adam kayırmayla ne onlar ne de biz ne de adalet sistemimiz bir yerlere varabilirler.Bu böyle gitmez bana diyo git yarın gel bi sonrakinin imzasını ise imzalıyo örneğin olacak iş değil. Bu herkes için geçerli bugün benim için yarın sizin için. Tabi bunlar illerde böyle ilçeler istisna olabilir. İlginize teşekkürler.