Mesajı Okuyun
Old 24-01-2007, 16:01   #4
özge_law

Alıntı:
Yazan mehmet yusuf
meraba hukukçu büyüklerim!!!
ben marmara üniversitesi hukuk fakültesi 1.sınıfta okumaktayım.
hukuk alanında kendimi nasıl geliştirebilirim.büyüklerim olarak tavsiyelerde bulunursanız sevinirim tesekkürler...
mehmet yusuf dag
sayın keleş'e ve mutlakadalete katılmakla beraber benim de aynı okulda olmamdan dolayı söyleyebileceğim ufak tavsiyeler var.sanki bu satırları okurken 1. sınıfıtekrar yaşar gibi oldum.dersler kousundaki tüyolarla diğer arkadaşların tavsiyelerini de birleştirirsen bazı engelleri daha kolay aşabileceğine inanıyorum.Anayasa'dan başlarsak her ne kadar Kaboğlu hocamızı derslerde takip etmek daha yeni hukuk fakültesine başlayan bir öğrenci için tokat gibi gelse de inan ki ilerleyen zamanlarda o dersi takip etmenin faydalarını göreceksin,gündemi yakalamak kadar önemli birşey yok.gazeteleir takip etmen sana yararlı olacaktır+ aylık çıkan Güncel Hukuk dergisini de mümkün olduğu kadar alırsan iyi olur,dili çok ağır değil ve içeriğinde biz öğrenciler için birçok konu var.Anayasa dersi için arkadaşlarınızla zaman oldukça tartışın derste soyut gelen konuları somuta indirgemeye çalışın.Medeni hukuk derslerinize Serap HELVACI geliyor sanırım.kesinlikle yapılan pratiklere kendini kaptırarak çalış olaydaki a'yı b'yi Ayşe Fatma diye düşün,böylece daha anlaşılır hale gelecektir.ve bu sene öğreneceğin konuları iyi temellendir gelecekte(3. sınıfta dahi)işine yarayacak.iktisat her ne kadar sıkıcı gelse de bir zaman sonra ekonomi haberlerini anlayabilir hale gelmek seni mutlu edebilir(ben öyle olmuştum yani)sürekli kendini yenilemelisin.okulun yenilenen kütüphanesinden de mümkün olduğu kadar yararlan derim. ayrıca sitemizin nimetlerinden de hukuk o kadar büyük bir deniz ki engin dalgalara karşı küreklere sıkı sıkı tutunmalısın.engeleri aşmak senin elinde asla unutma.benden bu kadar... başarılar dilerim. saygılar...