Mesajı Okuyun
Old 17-02-2007, 01:27   #26
alfabe

Varsayılan Bekliyoruz ama neyi...?

Ben adli yargı sınavı için son bir senemi harcadım, çok sevdiğim ama geleceğini çok parlak görmediğim avukatlığı gözardı etmek zorunda kalarak...Bu sınava (olursa) üçüncü girişim olacak. Daha öncekilerde 66 ve 68 aldım.
Benim kanaatime göre en iyi hukukçu; ne akademisyen, ne de hakim-savcıdır. En iyi hukukçu bence iyi bir avukattır.Ama ülkemiz gerçekleri beni hakimlik-savcılığa zorunlu kılıyor.Tırnaklarınla en çok hukuk fakültesini bitirebiliyorsun.Maalesef ki hukuğun da bir piyasası var,her piyasanın olduğu gibi avukatlık piyasasının da acımasız kuralları...
Babası çiftçi,annesi işçi olan birisi (yani ben) bu piyasada olamam, sekreterin 600 YTL aldığı bir büroda, bana adına meslektaş dediğim hiçkimse 550 YTL'yi reva görecek gaflet içinde avukatlığı seçenek olarak sunamaz! Bu meslek bu kadar ucuz değildir!Yanlarında sigortalı olarak çalışacak avukat arayan avukat üstadlarım;sizinde sıkıntılarınızı tahmin edebiliyorum.Yıllarca uğraş verip edindiğiniz serveti muhafaza etme gayretinizdir buna iten sizi...İstisna olsanızda -ama 5 kişiden 4'ü böyleydi-o bir kişi siz çoğunluksunuz benim inancımda.
Kurslara gelince; sadece motivasyon kaynağı,çünkü fakülteyi bitiren birinin orada ders anlatan bir hocadan çok fazla bir eksiği yoktur.Kurslarda öğrenmek bir tarafa sizin (üzülerek yazıyorum) rakiplerinizin! sizden ne kadar az yada çok bildiğini görüp çalışma güdünüzü etkilemekten fazla da bir etkisi yoktur diye düşünüyorum.
Öfkemi anlayışla karşılamanız dileğiyle,sevgi ve selamlar...